İRLANDA ÇİFTÇİSİ TÜMOSAN Kullanıyor

TÜMOSAN İrlanda Çiftçi Ziyareti 2013

1975 yılında kurulan Türkiye’nin ilk dizel motor üreticisi Tümosan, Konya fuarı sırasında 14 Mart 2013 günü İrlandalı çiftçileri ağırladı. Tümosan İrlanda Bayisi ve beraberindeki 24 kişinin katıldığı heyet fabrika gezisinin ardından, arge bölümünün yeni geliştirdiği ve Temmuz ayında piyasaya çıkması hedeflenen büyük güçlü Maxima serisi traktörleri incelediler.

Tümosan’ın 2004 yılındaki özelleştirme sonrasında üretim hacmini 100’lü adetlerden 10.000’ler seviyesine getirdiğini belirten Pazarlama Müdürü Dr. Galip Öztürk, ‘‘Aralık 2012’de gerçekleştirdiğimiz halka arz işlemiyle şirket hisselerinin %26’sı halka arz oldu’’ dedi.

AB STANDARTLARINA UYGUN ÜRETİCİYİZ

Traktör ve motor üretim kapasitesi hakkında da bilgi veren Öztürk, ‘‘Yıllık 45.000 adet traktör ve 75.000 adet motor üretim kapasitesi bulunan şirketimizin 50-115 HP aralığında 3 ve 4 silindirli motorları ile yine aynı güç kategorisinde tarla ve bağ-bahçe, 2WD-4WD çekiş özellikli, kabinli ve tenteli olmak üzere 10 seride 170 farklı model traktörü bulunmaktadır. Tümosan kendi traktörü üzerinde kendi motorunu kullanan ve Avrupa Birliği normlarına başarı ile uyum sağlayan sayılı üreticilerden biridir.’’ diye konuştu.

ISO SIRALAMASINDA 185. SIRADAYIZ

2013 hedefleri ve yatırımlar hakkında da bilgiler veren Öztürk, ‘‘ İstanbul Sanayi Odası değerlendirmesinde 185. Sırada yer alan şirketimiz aynı zamanda Konya’nın 2. büyük sanayi kuruluşudur. Üretim tesislerinde hali hazırda 355 personelimiz görev yapmaktadır. Bu yıl içerisinde üretim adetlerine bağlı olarak istihdamında artmasını umuyoruz. Traktörde kendi motorunu kendisi üreten Tümosan, 2014 yılında uygulamaya alınacak AB emisyon standardı Stage IV’e uygun dizel motorlu traktör üretiminde son test aşamasına gelmiş bulunmaktadır’’

YURTDIŞI PAZARINDA BİLİNİRLİĞİMİZİ ARTIRDIK

2012 yılında 7000 civarında traktör üretim ve satışını gerçekleştirdiklerin belirten Galip Öztürk ‘’ Yurtiçi pazardaki başarımıza paralel olarak yurtdışı bilinirliğimizi de artırdık, İrlanda, Fas, Irak, Cezayir ve Filistin’e İhracat gerçekleştirdik, Romanya ve Makedonya’ya yeni bayiler atadık’’ diye konuştu.

MAXİMA’YI İRLANDALILAR ÇOK BEĞENDİ

Arge faaliyetleri ile ürün yelpazesini genişlettiklerini söyleyen Öztürk, ‘‘Model sayımızı 120’den 170’e çıkarttık. Ürünler üzerinde bayi ve çiftçiler tarafından istenilen pek çok iyileştirme ve geliştirmeler yaptık. Fabrikamızı ziyarete gelen İrlandalı heyet, Tümosan fabrikası arge departmanında yeni geliştirilen ve 2013 Temmuz ayında piyasaya çıkacak olan büyük güçlü Maxima serisi traktörümüzü inceleme fırsatı yakaladı.’’ şeklinde konuştu.

İrlanda’lı çiftçinin ekonomik durumu hakkında bilgi veren Tümosan İrlanda Bayisi Mr. Micheal Brogan, ‘‘İrlanda’da 120 bin çiftçi var. Çiftçilerin durumu şu an iyiye gitmekle birlikte gübre, yakıt ve hayvan yemi gibi girdilerin pahalı olmasından dolayı bekledikleri gibi para kazanamamaktan şikâyetçiler. Girdilerin pahalılığı yanında İrlanda tarımı için diğer bir problemde bazı yıllar yaşanan aşırı yağış. Fazla yağış silaj ve yem kalitesini düşürüyor, üretim az oluyor ve yem fiyatları yükseliyor’’ dedi. Tümosan satın alan çiftçilerin çok memnun olduğunu söyleyen Mr. Brogan, ‘‘ Çiftçiler Tümosan’ın sadeliğinden, mükemmel performansından ve yakıt ekonomisinden memnunlar’’ diye konuştu.

FOTOĞRAF GALERİ


TÜMOSAN MERKEZ

ADRES
Maltepe Mah. Londra Asfaltı Cad. No:28/1 Topkapı 34010 Zeytinburnu / İstanbul

TÜMOSAN FABRİKA

ADRES
Büyükkayacık Mahallesi Aksaray Çevre Yolu Caddesi No: 7/1 Selçuklu-Konya - TÜRKİYE

MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI

Müşteri temsilcimiz ile doğrudan görüşme yapmak ve sorularınızı yöneltmek için müşteri danışma hattımızı arayabilirsiniz.

TELEFON: 0212 467 67 00

Copyright © 2016 TÜMOSAN