TÜMOSAN, ALTAY TANKI GÜÇ GRUBU PROJESİ İHALESİNİ KAZANDI

TÜMOSAN, ALTAY TANKI GÜÇ GRUBU 
PROJESİ İHALESİNİ KAZANDI

Türkiye’nin en önde gelen traktör ve dizel motor üreticisi Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TÜMOSAN), Altay Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi İhalesi’ni kazandı. Savunma Sanayii İcra Komitesi, 6 Ağustos 2014 tarihinde teklif değerlendirmelerini tamamlayarak ALTAY Tankı Güç Geliştirme Projesi için TÜMOSAN ile sözleşme görüşmelerine başlanması kararı verdi. Ağustos 2011 yılından itibaren ihale çalışmaları sürdürülen proje için TÜMOSAN en kısa sürede en uygun fiyatla ve en fazla yerli katkı ile projeyi gerçekleştirmeyi taahhüt etti.

TÜMOSAN EN BÜYÜK SANAYİ ŞİRKETLERİ SIRALAMASINDA 87 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

TÜMOSAN - İLK BEŞYÜZ

Traktör ve dizel motor üretiminde 39 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en önde gelen üreticileri arasında yer alan Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TÜMOSAN), İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi şirketi araştırmasında, geçen yıla göre 87 basamak birden yükselerek 200.ncü sıraya yerleşti. 2013 yılı değerlendirmesine göre 430 milyon 511 bin TL tutarında üretimden net satış gerçekleştiren TÜMOSAN, özel sektör kuruluşları arasında da 191.nci sırada yer aldı. 2004 yılındaki özelleştirmenin ardından ISO 500 sıralamasında ise 300 basamak birden sıçrama yapan TÜMOSAN’ın pazar payı ise yüzde 1’den yüzde 16’ya çıktı.

TÜMOSAN 17 MİLYON LİRA TEMETTÜ DAĞITACAK

TÜMOSAN 17 MİLYON LİRA TEMETTÜ DAĞITACAK

Traktör ve dizel motor üretiminde 38 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en önde gelen üreticileri arasında yer alan Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TÜMOSAN) Genel Müdürü Kurtuluş Öğün, şirketin 62 milyon 63 bin lira olan net kârından, 17 milyon 250 bin lirasını temettü olarak dağıtacaklarını açıkladı. Kalan miktarı ilave üretim olasılığına karşılık nakit işletme ihtiyacı olarak bünyesinde tutma kararı aldıklarını belirten Öğün, “Önümüzdeki dönemde bir satın alma ya da ikinci bir kâr payı dağıtımı planlamıyoruz.”dedi.

TÜMOSAN MERKEZ

ADRES
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A3 Blok Kat:8, 34149 Yeşilköy - İstanbul - TÜRKİYE

TÜMOSAN FABRİKA

ADRES
Büyükkayacık Mahallesi Aksaray Çevre Yolu Caddesi No: 7/1 Selçuklu-Konya - TÜRKİYE

MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI

Müşteri temsilcimiz ile doğrudan görüşme yapmak ve sorularınızı yöneltmek için müşteri danışma hattımızı arayabilirsiniz.

TELEFON: 0212 467 67 00

Copyright © 2014 TÜMOSAN